LEKARZ I GABINET

LEKARZ SPECJALISTA GINEKOLOG POŁOŻNIK

Jan SzymanekDziesięć lat pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym. Od 17 lat prywatna praktyka. Posiadam Certyfikat The Fetal Medical Fundation.


Stale pracuję nad podnoszeniem swoich kwalifikacji i rozwojem naukowym, a nabytą wiedzę medyczną wykorzystuję w codziennej pracy z pacjentami.


Gabinet i sprzęt


Duży, słoneczny gabinet przyjazny dla pacjentek, zapewnia poczucie komfortu i całkowitej dyskrecji…

Na wyposażeniu gabinetu ginekologicznego znajduje się profesjonalny sprzęt:

  • aparat Voluson 730 Ekspert, który jest używany przez większość wiodących ośrodków medycznych na świecie. Umożliwia on precyzyjną ocenę zarówno położniczą jak i ginekologiczną.
  • kardiotokograf
  • laser
  • aparat do krioterapii


Badanie USG kobiety ciężarnej


USG Genetyczne 11-13 tygodni ciąży


Daje szansę na wykrycie zespołów genetycznych, których głównym przedstawicielem jest zespół Downa. Skreening prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Fetal Medical Fundation z Londynu przez lekarza posiadającego certyfikat FMF w zakresie NT. Dodatkowo można wykonać oznaczenie beta HCG i białka PAPP-A co zwiększa precyzję diagnozy.


USG 20-22 tygodni ciąży


Służy możliwie dokładnej ocenie budowy narządów dziecka. W trakcie badania oceniany jest mózg, serce, żołądek, nerki płodu.


Opcja 3D obraz renderowany z obrazu statycznego. 4D obraz renderowny w czasie rzeczywistym jest narzędziem diagnostycznym wnoszącym nowe informacje oraz spektakularne zdjęcia maleństwa.

  • echokardiografia płodu
  • ocena krążenia maciczno płodowego płodu w badaniu doplerowskim
  • obrazowanie płodu w technice 3D, 4D – nagrania na płycie DVD

Kardiotokografia (KTG)


Kardiotokografia (KTG) to zapis czynności serca płodu. Badanie to przeprowadza się w ramach nadzoru nad ciążą.


Jest to badanie pozbawione jakichkolwiek przeciwwskazań, czyli jest bezpieczne dla dziecka a także dla kobiety ciężarnej. Pozwala ono ocenić dobrostan płodu. W oddziałach Patologii Ciąży wykonuje się to badanie codziennie. Jest to tzw. NST.


Zaleca się wykonywanie zapisu KTG u wszystkich ciężarnych pod koniec ciąży. Badanie trwa od 20 do 40 minut.


W naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania zapisu KTG z lub bez oceny lekarza specjalisty.Jeżeli masz zlecenie od swojego lekarza lub położnej, albo chcesz czuć się spokojniejsza o los swojego dziecka umów się na zapis KTG.